بیمه عمر ساده زمانی
26 ژانویه, 2017
بیمه مسئولیت نگهداری شتر مرغ
25 ژانویه, 2017

بیمه اعتباری

معرفی

در این نوع بیمه ‌نامه، مطالبات شرکت‌هایی که کالا و محصول خود را به صورت اقساطی به فروش می‌رسانند در برابر خطر عدم وصول مطالبات تحت پوشش بیمه‌ای قرار می گیرد.کلیه بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری و شرکت‌هایی که بر اساس قرارداد فروش تنظیمی، عملیات فروش‌های اعتباری انجام می‌دهند می‌توانند از وصول مطالبات و تضمین سرمایه خود از پوشش بیمه‌ای یاد شده استفاده نمایند.

 

بیمه اعتباری چیست؟

بیمه اعتباری عنوان کلی برای بیمه نامه ای است که می تواند برای گروه های مختلف کارایی های مختلف داشته باشد. هر کدام از این گروه های می توانند براساس نیاز خود از این بیمه نامه استفاده کنند.

۱-متقاضیان دریافت تسهیلات

یکی از مشکلات کسانی که برای دریافت وام از بانک ها اقدام می کنند، پیدا کردن افراد معتبر برای معرفی به بانک به عنوان ضامن است. اولین گروه مخاطب این بیمه نامه همین گروه هستند. شما می توانید با خرید یک بیمه اعتباری از آن به عنوان ضامن استفاده کنید.یعنی شما با مراجعه به یک شرکت بیمه، بیمه نامه ای می خرید که هر گاه خواستید وام بگیرید به جای ضامن آن را به بانک بدهید. شرکت های بیمه در این صورت موظف هستند ضمانت شما را برعهده بگیرند و بانک ها هم استقبال خوبی خواهند کرد چرا که در صورت به وجود آمدن مشکل، با یک شرکت بیمه، راحت تر از یک ضامن حقیقی کنار خواهندآمد.

۲-تجار، بازرگانان و کارفرمایان

گروه دیگر مخاطب بیمه های اعتباری، تاجران و کارفرمایان هستند. کسانی که علاوه بر ضمانت بانکی از بیمه نامه شان انتظار دارند اعتبارشان را نزد طرف های معامله و حتی خریداران و فروشندگان خارجی هم ضمانت کنند. این گروه برای خرید بیمه نامه ای که همه نیازهایشان را پوشش دهد اول باید برآوردی از میزان تجارت و معامله های خود داشته باشند.

 

توجه

اگر مراودات خارجی دارند، هنگام خرید بیمه نامه باید حواسشان باشد که در قرارداد قید شود علاوه بر تامین اعتبار داخلی، در عرصه بین الملل هم می توانند از این بیمه نامه استفاده کنند. در مورد تسهیلات بانکی هم باید میزان آن در بیمه نامه قید شود یا اینکه شناور باشد تا براساس میزان تسهیلات اخذ شده حق بیمه مازاد حق بیمه در پایان دوره محاسبه شود.

 

اهداف بیمه نامه

در این نوع بیمه نامه‌، مطالبات شرکت‌هایی که کالا و محصول خود را به صورت اقساطی به فروش می‌رسانند در برابر خطر عدم وصول مطالبات تحت پوشش بیمه‌ای قرار می گیرد.

 

مخاطبین بیمه نامه

کلیه بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری و شرکت‌هایی که بر اساس قرارداد فروش تنظیمی، عملیات فروش‌های اعتباری انجام می‌دهند می‌توانند از وصول مطالبات و تضمین سرمایه خود از پوشش بیمه‌ای یاد شده استفاده نمایند.

 

 

صدور آنلاین بیمه نامه اعتباری

دریافت فرم پیشنهاد ( تکمیل و در پایین قسمت مدارک ارسال گردد )

 


بیمه نامه بدنه

پرداخت آنلاین حق بیمه از اینجا

در صورتی که بیمه نامه قبلی دارید به نشانی ما ارسال و بیمه نامه جدید را دریافت کنید در غیر این صورت بیمه نامه جدید به نشانی شما ارسال می گردد.

( می توانید با آژانس ، پست و یا با پیک موتوری ارسال و از همان طریق دریافت کنید )